Birlikte Yeni Projeler

Kompozit malzemeler ile daha hafif, daha uzun ömürlü, daha estetik ürünler

NEDEN KOMPOZİT?

Yüzyılımızın kaçınılmaz malzemeleri olan kompozit malzemeler çeşitli atmosferik koşullara ve zorlu ortamlara uyum sağladıkları için tercih edilmektedir. Daha az, daha ince malzeme ile daha iyi koruma elde edilebilmekte, kalıplardan daha hafif parçalar çıkarılabilmekte ve özel yüzey dokuları elde edilebilmektedir.

UZUN ÖMÜRLÜ

  • Sıcak, soğuk (-40° ile +120°C dayanım) güneş ışığı, nem, kum, su, tuzlu, klorlu su vb. dış ortam koşullardan ETKİLENMEZ!
  • 2-3 yılda bir şeffaf ahşap verniği ile dış yüzey parlatılması dışında bakım GEREKTİRMEZ!
  • Yüksek mukavemeti sayesinde malzeme dayanıklıdır ve deformasyona UĞRAMAZ!
  • Temizleyici ve aşındırıcılardan ETKİLENMEZ!
  • Renk solması, leke, çizik GÖRÜLMEZ!
  • Küf, mantar, çürüme ve kıymık OLUŞMAZ!

DEKORATİF

  • Kendinden estetik ahşap görünüm sayesinde desen malzemeden AYRILMAZ!
  • Ral ve NCS renklerine göre üretim imkanı ve renk ve desen çeşitliliği sağlar. (Vinil kaplama ile sonsuz desen, renk ve logo seçeneği sunar.)

HAFİF

  • Aynı ebattaki çeliğe oranla %400, alüminyuma göre %30 daha hafiflik sağlar.
  • Taşınabilirlik ve kolay kurulum sağlar.

KOMPOZİT BAHÇE SERİSİ

Dalga Saksı

Kompozit Akademi, Dalga Saksı ile nemli ortam koşullarına dayanıklılığı ve hafifliği ile bahçe tasarımları için uzun ömürlü bir kompozit çözümdür.

CompDesk

Kompozit Akademi, CompDesk ürünü dekoratif tasarımı, hafif ve dayanıklı oluşu aynı zamanda leke tutmayan yüzey özelliği ile kapalı ve açık mekanlarda kullanıma uygun tasarlanmıştır.

Saksı Bench

Kompozit Akademi, Saksı Bench ile ısı, ışık, nem, su gibi dış ortam koşullarına son derece dayanıklı üstelik farklı renk ve ebat seçenekleriyle dekoratif kompozit bahçe mobilyaları sunmaktadır.

CompoSit

Kompozit Akademi, CompoSit ile hafif ve dayanıklı yapısı sayesinde işlevselliği maksimum seviyede tutan modern kompozit ve taşınabilir tabure tasarımları sunmaktadır.

Dalga Bench

Kompozit Akademi, Dalga Bench ile parklar, bahçeler, plajlar, alışveriş merkezleri, ofisler, fuar alanları gibi iç ve dış ortam koşullarına dayanıklılığı ve hafifliği ile mobilya konforu sunarken az yer kaplar çoklu oturma alanı oluşturur.

KOMPOZİT ÇOCUK SERİSİ

Enerjiya

Kompozit Akademi, Enerjiya serisi ürünleri ile park ve bahçelerde güneş enerjisi ile elektronik cihazları şarj edebilme imkanı sunar. Çeşitli renk ve desenleri sayesinde açık alanlarda oyuncak dekor olarak kullanılır.

Helikopter Yatak

Kompozit Akademi, Helikopter Yatak ile çocuklara uyumak için heveslenecekleri bir kompozit tasarım sunmaktadır. Hafifliği sayesinde taşıma kolaylığı sunarak odanın dekorasyonunu yenileme fırsat verir.

CompPark

Kompozit Akademi, CompPark ile uzun ömürlü rengarenk bir oyuncak dünyası sunuyor. Portatif kurulumu, taşıma kolaylığı ile işlevsel ve yüksek dayanımı sayesinde hasarsız ve güvenilir kullanım sağlamaktadır.

KOMPOZİT ŞEHİR SERİSİ

Pergola

Kompozit Akademi, Pergola ile doğal görünümü yüksek dayanımla birleştirerek  uzun yıllar sorunsuz hizmet vermektedir. Orta ve uzun vadede büyük tasarruf sağlayan ahşap görünümlü gölgelik tasarımı sunmaktadır.

CompBank

Kompozit Akademi, CompBank ürünü PE bazlı 90% geri dönüşüm malzemesi kullanılmış çevre dostu bir tasarımdır. Dış ortam koşullarına dayanıklılığı ile çok az bakım gerektirmekte ve şehir peyzajına uyumludur.

Geri Dönüşüm Kutuları

Kompozit Akademi, Geri Dönüşüm Kutuları ile sizlere rengarenk parklar, hafif ve uzun ömürlü kompozit kutular ve çok bakım gerektirmeyen yapısı ile ekonomik çözümler sunmaktadır.

İÇ MEKAN TASARIMLARI

Ses Geçirmez Kabin

Kompozit akademi, Ses Geçirmez Kabin tasarımıyla açık ofisler, restoranlar, kafeler, görsel-işitsel kayıt alanları gibi sessizliğe ihtiyaç duyulan mekanlarda profesyonel ses izolasyon sistemleri ile ihtiyacınız olan sessizliği sizlere sağlamaktadır.

CompDekor

Kompozit Akademi, CompDekor ile iç cephe dizaynında kurulum ve bakım kolaylığı sayesinde işlevsel bir kompozit duvar panel tasarımı sunar. İç ve dış ortam koşullarına dayanıklı oluşu ve renk/desen değiştirme imkanı ile dekoratif çeşitlilik sağlamaktadır.

KOMPOZİT PLAJ SERİSİ

Sunbrella

Kompozit Akademi, Sunbrella olarak adlandırılan doğal kamış profillerinden üretilmiş kompozit plaj şemsiyesi ile neredeyse hiç bakım gerektirmemesi, çelik ve diğer metal aksamlı şemsiyelerdeki problemlerin ortaya çıkmaması ve uzun ömre sahip olmasıyla yatırım geri dönüşünüzü en üst seviyeye taşımaktadır.

SafeBox

Kompozit Akademi, SafeBox ile plaj ve havuz kenarlarında, müşterilerin kişisel eşyalarını koruma altına alabilmelerini sağlayan elektronik kilitli, sehpa işlevine de sahip pratik ve estetik bir kompozit çözüm sunmaktadır. Etkili aşındırıcılara karşı dayanımı sayesinde estetik yüzey özelliklerini uzun süre korumaktadır.